top of page

ŞİRKET POLİTİKAMIZ

Şirketimizin kuruluşunda Türkiye’de ve dünyada ilk olarak dizel bir iş makinesini elektrikliye dönüştürmek fikri vardı. Electrical Drive Machine’in baş harflerinden yola çıkarak 2010 yılında EDM Dış Ticaret Makine Sanayi A.Ş. olarak Atlas GmbH ve E-Crane Türkiye temsilciliği ile elektrik dönüşüm faaliyetlerine başlamıştır. Ar-Ge’ si tarafımızca gerçekleştirilen sistem ve bileşenlerinin kurulumunu başarıyla tamamlayarak, bugüne kadar sektörde liderliğimizi korumaktayız. Bununla beraber Ar-Ge çalışmalarımız, dönüşüm projelerimizle paralel olarak devam etmektedir. 

Türkiye de ve dünyada giderek artan talep doğrultusunda bugüne kadar 200’ü aşkın dizel iş makinalarının elektrikliye dönüşümleri firmamızca gerçekleştirilmiştir.


EDM Dış Ticaret olarak son 5 yıldır Atlas endüstriyel ekskavatörlerini Bremen/Almanya fabrikasında OEM ürün sağlayıcı ve çözüm ortağıyız.


Amacımız; hızla sanayileşen ve iklim değişikliğine uğrayan dünyamızda, her alanda kullanılan dizel iş makinalarının elektrikliye dönüştürülerek 0 (sıfır) emisyon ile karbon ayak izini azaltmaktır. ISO 14064-1’e göre karbon ayak izini yaklaşık olarak %35, yakıt maliyetini ise %65 ile %85 oranında düşüren elektrikli dönüşüm hizmetlerimiz, satış sonrası servis hizmetlerimizle de devam etmekte ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Hafriyat ve endüstriyel ekskavatörlerin elektrikli dönüşümünde uzman…

Hakkımızda 1.png

Biz Kimiz?

İş makinalarının elektrikli sisteme dönüşümünde öncülüğü sürdürmeyi hedefleyen, global düzeyde lider bir firmayız.

Ne Yapıyoruz?

Endüstriyel ekskavatör ve iş makinalarının elektrikli sisteme maksimum performansla ve yüksek kalite ile dönüşümünü gerçekleştiriyoruz.

Ne Sağlıyoruz?

Elektrikli sisteme dönüşüm sayesinde performans sürekliliği, enerji tasarrufu, ‘0’emisyon, minimum bakım maliyetleri ve müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Hedeflerimiz Nelerdir?

İş makinalarının yenilikçi bir anlayışla elektrikli sisteme dönüşümü  ile müşterilerimize ve yaşadığımız Dünya'ya faydalı olmayı hedefliyoruz.

HITACHI & EDM
HITACHI CONSTRUCTION MACHINERY ve EDM DIŞ TİCARET VE MAKİNA A.Ş. arasında dizel ekskavatörlerin elektrik dönüşümü için uluslararası tedarikçi sözleşmesi imzalanmıştır.

Bu sözleşme kapsamında EMEA bölgesinde, özellikle madencilik sektöründe mevcut dizel ekskavatörlerin anahtar teslimi elektrikli dönüşümü için kitler üretilmesi, montajı ve devreye alınması gerçekleştirilecektir. 

Dünyada ve ülkemizde pek çok ilkleri başaran firmamız EDM DIŞ TİCARET VE MAKİNA A.Ş. 12 yıllık deneyimi ve 200’den fazla çalışan elektrikli iş makinası ve vinç dönüşümü gerçekleştirmiştir. Bu deneyim ve kazanımları dünya çapında HITACHI işbirliği çerçevesinde paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

EDM HITACHI (Yeni Logo)_edited.png

Dönüşüm

Dizel Motorun yerine Elektrik Motoru kullanılarak yapılan bir dönüşüm projesidir. Dönüşüm Projesinde temel hedef, iş makinasının orijinal donanımını mümkün olduğunca korumak, demontaj ve montaj uygulamalarını mühendislik esasları doğrultusunda gerçekleştirmektir.

Bakım Servisi

EDM Dış Ticaret, ekskavatör ve diğer iş makinelerinin elektrikli dönüşüm sonrasında en iyi ve en hızlı bakım, yedek parça ve servis hizmeti vermeyi kendine ilke belirlemiştir.

Deneyim

EDM Dış Ticaret, 2011 yılından itibaren sayısız iş makinalarının ve liman vinçlerinin elektrikli dönüşümünden çok ciddi bir bilgi birikimi ile sektördeki hak ettiği yerdedir.

Uluslararası Hizmet

Elektrikli dönüşümlerde sunduğu mühendislik hizmetleri ve ürün kalitesi ile hem yurt içinde hem yurt dışında lider şirket unvanını korumaktadır.

Memnuniyet

Çok düşük enerji maliyeti, azalan karbon emisyonları ve bakım gerektirmeyen uzun süreli işletme imkanı, geniş yedek parça stoğu, hızlı servis ile yüksek müşteri memnuniyetini elde etmiştir.

Gelecek?…

Şirketimiz 2 yılı aşan bir süredir,    Lithium- İon pil teknolojisini takip ederek AR&GE’sini gerçekleştirdiği ve yakında piyasaya süreceği pilli makinelerin dönüşümü ile gelişimine devam edecektir.

Elektrikli iş makinaları konusunda global anlamda lider olan firmamız,

Dünya markaları olan Alman / Atlas GmBH marka endüstriyel ekskavatörlerinin ve İsveç / Multidocker marka endüstriyel ekskavatörlerinin üretici firmalarına, elektrikli versiyonlarının üretim bandında çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

Hitachi-Atlas
uygulama.jpg

Organizasyon Yapımız

EDM-Dış-Ticaret.png

Satış

ve 

Pazarlama

Yedek Parça

Satış

Makine Mühendisi
Teknik Ofis

Tasarım ve Planlama

Makine Mühendisi

Uygulama 

Koordinasyonu

Muhasebe

ve

Finansman

Satınalma

Elektrik Mühendisi

Elektrik AG/OG

Elektrik/Elektronik
Mühendisi

Yazılım ve Otomasyon

Proje Sorumluları /
Ekip Liderleri

- Elektrik
- Mekanik
- Hidrolik

Lojistik

Mali Müşavir

SMMM

Elektrikli iş makinaları konusunda global anlamda lider olan firmamız dünya markaları olan Alman/Atlas GmbH marka endüstriyel ekskavatörlerinin ve İsveç/Multidocker marka endüstriyel ekskavatörlerinin üretici firmalarına, elektrikli versiyonlarının üretim bandında çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

EDM-Dış-Ticaret.png
bottom of page